Wybierz miasto
Patronat Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Wystartowała Red Bull Music Academy w Madrycie

2011-10-24

Od niedzieli 23 października do 25 listopada tegoroczna Red Bull Music Academy stacjonuje w wybudowanym specjalnie na tą okazję kompleksie studyjnym Nave de Música w artystycznej przestrzeni Matadero Madrid. Najbliższe pięć tygodni będzie życiową przygodą dla uczestników z 34 krajów, w tym też dla Pawła Klimczaka, znanego jako Naphta, naszego rodzimego reprezentanta. W trakcie zaplanowanych warsztatów, wykładów i spotkań muzycznych udział wezmą takie sławy, jak Erykah Badu, legenda hip-hopu RZA, Nile Rodgers z Chic, inżynier dźwięku pracujący
z Jay’em Z – Young Guru czy ikona brazylijskich rytmów Tom Zé.


Nieprzerwanie od 1998 roku muzyczna Akademia Red Bulla, co roku w innym zakątku świata staje się enklawą, w której życie tętni w rytm muzyki. Wiedza, praktyczne umiejętności i bogactwo inspiracji sprawiają, że uczestnicy rozwijają swoje twórcze skrzydła, a ich muzyczna droga nigdy już nie będzie taka sama. Twórczej atmosfery będzie miał okazję zakosztować reprezentujący Polskę Paweł Klimczak z Wrocławia. Na muzycznej scenie rozpoznawalny jest pod pseudonimem artystycznym Naphta i stanowi połówkę duetu didżejskiego  Phat Trakz. Polak weźmie udział w drugim turnusie warsztatów od 13 do 25 listopada 2011. 

Siedzibą Akademii w Madrycie stała się przestrzeń Matadero Madrid, jedno z wiodących miejsc na mapie kulturalnej Europy, pełniące rolę ośrodka współczesnej kultury i sztuki. Przemysłową scenerię z początków XX. stulecia uzupełnił studyjny kompleks muzyczny - Nave de Música, zaprojektowany specjalnie na potrzeby akademijnych warsztatów przez obiecującą młodą architekt - Langaritę y Navarro. Mała oaza muzycznej kreacji po zakończeniu warsztatów Red Bull Music Academy oddana zostanie do użytku lokalnym twórcom. W ten sposób, tygiel twórczy Matadero Madrid, oprócz sztuk plastycznych, designu i twórczości filmowej, uzupełni muzyka.

Oprócz sesji warsztatowych i wykładów, uczestnicy będą mieli także możliwość wystąpienia w najpopularniejszych klubach i salach koncertowych Madrytu. Wśród zaplanowanych na czas trwania Akademii wydarzeń znajdą się imprezy z udziałem gwiazd, które wcześniej wcielą się w rolę mentorów prowadzących spotkania muzyczne. Choćby Tom Middleton i Mark Pritchard zademonstrują na żywo swój legendarny album „74:16” w kinowej przestrzeni Teatro Infanta Isabel. Wśród zaplanowanych imprez będzie choćby występ Ghosts On Tape, Bosca i dzidżejów z Wu-Tang Clan, którzy na jednej scenie dadzą przykład swoich możliwości. Ponadto zaplanowane wydarzenia wzbogacą występy takich artystów, jak Erykah Badu z przyjaciółmi, duet Modesleketor, Marco Passarani, Cristian Vogel, Matias Aguayo, Shy FX ze Stamina MC, Marcus Intalex, Klute, DMX Krew, Dorian Concept, Benji B, Scuba, XXXY i wielu innych.

Bieżące wydarzenia wraz z multimedialnym przekazem prosto z warsztatów i koncertów można śledzić na:

www.redbullmusicacademy.com oraz www.redbullmusicacademyradio.com

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

FB dlaMaturzysty.pl reklama