Wybierz miasto
Patronat Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

SLOT art Festiwal::nowy dzwięk- wymiar - człowiek

2006-06-17

SLOT art Festiwal - plakat

SLOT ART FESTIWAL
nowy dźwięk – nowy wymiar – nowy człowiek
www.slot.art.pl

19-23 lipca, Pałac w Lubiążu koło Wrocławia
Pięć dni bez chemii i przemocy.


W Lubiążu niedaleko Wrocławia, w niesamowitym kompleksie zabudowań pałacowo-klasztornych, co roku odbywa się wydarzenie o szczególnym klimacie i charakterze-Slot Art Festiwal. Nie ma z pewnością drugiego takiego miejsca, gdzie w ciągu zaledwie pięciu dni można doświadczyć tylu wrażeń i przeżyć, z tak wielu dziedzin sztuki, posłuchać tak różnorodnej muzyki, spotkać tylu ciekawych ludzi.

Historia Slotu rozpoczęła się przed czternastu laty – na początku była to impreza organizowana przez grupę przyjaciół, licząca kilkadziesiąt uczestników. Dziś Slot to największy niezależny festiwal alternatywnej kultury w Polsce, którego program obejmuje dziesiątki koncertów rozgrywających się na kilku scenach, ponad sto warsztatów z różnych dziedzin sztuki, scenę klubową, wykłady, wystawy, projekcje filmowe, przedstawienia teatralne i happeningi, a liczba uczestników dochodzi do pięciu tysięcy, w tym kilkaset wolontariuszy, na których zaangażowaniu opiera się ta impreza.

Mimo tego ogromnego wzrostu to, co jest największą siłą tego festiwalu, nie zmieniło się – Slot nadal pozostaje miejscem, w którym każdy w przyjaznej atmosferze może odkrywać i rozwijać swoje zainteresowania i pasje, miejscem wymiany myśli i poglądów, miejscem, w którym każdy uczestnik może być nie tylko biernym odbiorcą, ale współtwórcą tego, co się dzieje.

Slot co roku gromadzi wielu artystów i uczestników nie tylko z Polski, ale też z różnych krajów Europy i całego świata. Szczególną atmosferę festiwalu można poczuć już w miasteczku festiwalowym, położonym w parku przylegającym do pałacu. Przez pięć dni festiwalu ‘wolnego od chemii i przemocy’ jest to miejsce, które tętni życiem, gdzie wspólnie z innymi uczestnikami można gotować chińską zupkę, kręcić dredy lub grać na bębnach…oczywiście nie w nocy…

Dużą atrakcją festiwalu są koncerty, odbywające się na kilku scenach. Przy największej z nich, zbudowanej na głównym dziedzińcu pałacu, co wieczór gromadzi się kilka tysięcy osób – na koncertach i projekcji Slotv – festiwalowej telewizji. Znajdą tu dla siebie coś ciekawego fani różnych rodzajów muzyki, od ciężkich, hardcorowo-rootsowych brzmień, po reggae, i bardziej melancholijne, eksperymentalne dźwięki z pogranicza muzyki gitarowej i elektroniki. Inne sceny, choć mniejsze, i bardziej kameralne, są równie interesujące – w ciągu dnia na małej scenie odbywają się konkursowe koncerty dla młodych, interesujących zespołów. Po północy w Cafe Kiwi rusza scena eksperymentalno-jazzowa. Koncerty, które odbywają się w tym magicznym, pełnym uroku miejscu położonym na wewnętrznym dziedzińcu pałacu, to niesamowicie klimatyczne spektakle muzyczne gromadzące każdej nocy tłumy słuchaczy. Kolejne miejsce to Reggae Tent, gdzie zostanie postawiony sound system rozbrzmiewający dźwiękami rodem nie tylko z Jamajki. W ciągu dnia będą się w tym miejscu odbywać wykłady o tematyce społecznej, a o każdym czasie będzie się można tu napić bardzo dobrej herbaty.

Również dla miłośników clubbinu tegoroczny Slot będzie bardzo interesującym miejscem. Od zawsze imprezy klubowe odbywające się w Cafe Kalafior wyróżniają się szczególną atmosferą i niesłabnącą – mimo upływu kolejnych godzin nocy – frekwencją uczestników, którzy . mogą bawić się do samego rana przy dźwiękach drum’n’bass, house, techno, breaks lub odpocząć przy nieco bardziej kojącej muzyce w chilloucie. Dodatkową atrakcję stanowi doskonała oprawa wizualna. Obsada dj’ska tychSLOT - logo imprez to nie tylko dj-e z Polski, ale też z wielu innych krajów, np. z Niemiec, którzy już od kilku lat współtworzą scenę klubową festiwalu. W tym miejscu odbywają się też warsztaty z dj’ingu i vj’ingu.SLOT - logo

Ciekawym miejscem Slotu jest również art katedra – wieczorami odbywają się tu spektakle teatralne i koncerty, w ciągu dnia miejsce to zamienia się w galerię.

Od lat znakiem rozpoznawczym Slotu są warsztaty. To tutaj uczestnicy festiwalu mogą odkrywać swoje pasje, rozwijać umiejętności, wspólnie tworzyć i dzielić się swoimi doświadczeniami; to również okazja do poznania ciekawych ludzi i nawiązania nowych przyjaźni. W tym roku odbędzie się ponad sto cykli warsztatów z różnych dziedzin – nie tylko sztuki, ale również sportu, a także językowe, psychologiczne i wiele innych. Na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie – zarówno zainteresowani tymi bardziej tradycyjnymi dziedzinami sztuk wizualnych i muzyki, jak również miłośnicy bardziej oryginalnych zajęć, jak np. kowalstwo artystyczne, origami, konga czy sztuki cyrkowe. Dużym zainteresowaniem cieszą się też zwykle wykłady obracające się wokół takich tematów jak: rozwój charakteru, edukacja, życie duchowe, ekologia, zagrożenia wolności.

Podobnie jak w zeszłym roku, stworzona będzie specjalna przestrzeń dla międzynarodowych, krajowych i lokalnych organizacji pozarządowych zajmujących się kwestiami społecznymi. Dla wielu uczestników jest to świetna okazja, aby zapoznać się z ich doświadczeniami i włączyć się do działania na rzecz innych ludzi. Dla tych, którzy potrzebują rozmowy lub pomocy w trudnych problemach, na Slocie będą działać punkty konsultacyjne, gdzie będzie można porozmawiać z psychologiem, seksuologiem czy z profesjonalistami zajmującymi się tematyką uzależnień. W jednej z sal pałacu powstanie też przestrzeń przeznaczona na modlitwę i medytację.

Na Slocie nie zapomniano również o miłośnikach kina. Nocne seanse w wozowni co roku gromadzą tłumy widzów, którzy przedkładają ciekawe, eksperymentalne kino nad inne atrakcje festiwalu. W programie jak zwykle projekcje filmowe, dyskusje i spotkania z twórcami.

PROGRAM:

koncerty

cztery sceny / ponad 40 wykonawców / od alternatywy po rock, reggae, jazz i klasykę / m.in.:

duża scena:
Armia (Polska) Habakuk (Polska) Huinca (Chile) October Light (ex-Seekers Planet/Chorwacja) Ocean (Polska) Namur (Szwecja) Frühstück (Polska) Supervision (Wielka Brytania) Hariasen (Polska) Naaman (Polska) , Lampshade (Dania)

scena eksperymentalna: Breaksea Caravel (USA) Jacaszek (Polska) Irek Głyk Multisound (Polska)

scena klubowa
drum'n'bass, house, techno, breaks: 19.07/lekcja rytmiki (energetyczne dźwięki)
Asca, Broflow (Bounce 2 This Movement, Niemcy), Mark Hollinger (Devout Artists, Niemcy)
Jazzovah (Body Moving To Soul Therapy, Wrocław), Frauenholtz, 20.07/ chromosom xy (mix męski): matt, cad, n.one, fob 21.07/ chromosom xx (mix żeński): ouki, issabele, illogiq, 22.07/ praise party; codziennie chill out

VJs: emico, 247

warsztaty
ponad 100 różnych warsztatów m.in.:/sztuki wizualne: malarstwo, fotografia, rzeźba, ceramika, instalacje, rysunek, origami, grafika warsztatowa, kowalstwo artystyczne, tkactwo, malowanie na ubraniach/multimedialne: film, pracownia komputerowa, wolne oprogramowanie /muzyczne: konga, gitara, perkusja, dj'ing, tworzenie muzyki za pomocą komputera, wokal/sztuki sceniczne: taniec dawny, współczesny, tańce szkockie, sztuki cyrkowe, teatr, pantomima, fire show/sportowe: siatkówka, badminton, motocyklowe, nauka jazdy, petanque, szachy, szermierka, 'zośka', samoobrona/psychologiczne/językowe i wiele innych...

wykłady

od zdrowego człowieka do zdrowego społeczeństwa /rozwój charakteru, edukacja, ekologia, zagrożenia wolności/

przestrzeń inicjatyw społecznych m.in.: Amnesty International, Polska Akcja Humanitarna,Inicjatywa Sprzeciw, Inicjatywa Sector3

teatr
slotTV
reggae tent
wystawy
kino

Bilety:
Na festiwalu: 120 zł karnet na cały festiwal/ 30 zł doba festiwalowa

Przedpłaty:
do 31.05.2006 Cena: 80 zł grupowe* / 90 zł indywidualne
od 01.06.2006 - do 30.06.2006 Cena: 90 zł grupowe* / 100 zł indywidualne
*przez grupę rozumiemy minimum 11osób (osoba zgłaszająca +10 osób).


www.slot.art.pl

 


O "SLOT art Festiwal" na stronach portalu dlaStudenta.pl do tej pory mogliście przeczytać:

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

FB dlaMaturzysty.pl reklama