Wybierz miasto
Patronat Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Red Bull Music Academy w nowojorskiej dżungli

2012-01-10

Muzyczna Akademia Red Bulla ogłasza nabór do kolejnej edycji jedynych w swoim rodzaju warsztatów, które w 2012 roku przeniosą się do Nowego Jorku. Wszyscy chętni do pójścia w ślady Jamie Woona czy Katy B będą mogli wysyłać swoje zgłoszenia już od 2 lutego!

Żywe wspomnienia i emocje po ostatnich warsztatach Red Bull Music Academy w Madrycie nie zdążyły jeszcze opaść, a organizatorzy już zapowiedzieli kolejną edycję! Po poprzednich przystankach Akademii w Berlinie, Toronto, Londynie, czy Kapsztadzie przyszedł czas na jedno z najbardziej ikonicznych miast na świecie – Nowy Jork. Akademia zaprasza wszystkich chętnych muzyków do stania się częścią nowojorskiej przygody wypełnionej warsztatami, wykładami, koncertami oraz imprezami w nocnych klubach. Uczestnicy tej edycji będą mogli zgłębić różnorodne dziedzictwo muzyczne i kulturalne Nowego Jorku – od wibrującego jazzem Harlemu lat 20-tych po legendarne imprezy między blokami Bronxu, gdzie narodził się hip hop. To będzie jedna w swoim rodzaju podróż od czasów społeczności skupionych wokół takich klubów muzycznych jak Shelter, Limelight, Paradise Garage czy CBGBs po dzisiejsze reprezentacje dźwiękowych wirtuozerii w Carnegie Hall, The Brooklyn Bowl czy Santos Party House. Jak to w 1994 roku rapował Nas – nic nie może się równać z nowojorskim stanem umysłu!

Wszyscy producenci muzyczni, DJ-e, instrumentaliści czy wokaliści zainteresowani warsztatami będą mogli od 2 lutego pobrać formularz zgłoszeniowy ze strony www.redbullmusicacademy.com, który należy wypełnić i wraz z wyselekcjonowaną próbką swojej muzyki przesłać najpóźniej do 2 kwietnia 2012. Jury składające się z szefów wytwórni, dziennikarzy muzycznych oraz członków międzynarodowego zespołu Red Bull Music Academy wybierze spośród wszystkich zgłoszeń szczęśliwą sześćdziesiątkę, która będzie miała okazję szlifować swoje muzyczne zdolności w Nowym Jorku.
Aby poczuć ducha tej wyjątkowej akademii i dowiedzieć się o niej więcej, w lutym i marcu tego roku będzie można wziąć udział w jednym ze spotkań cyklu Red Bull Music Academy Session, przeprowadzanych w 50 krajach, w tym także w Polsce. Pierwsza taka infosesja odbędzie się już 3 lutego o godzinie 19:00 w gdańskim klubie Żak w ramach cyklu COAST 2 COAST. Zainteresowanym aplikantom o swojej przygodzie z Akademią opowiedzą jej absolwenci – SALVA i Good Paul. Wstęp na infosesję jest bezpłatny.
Red Bull Music Academy to międzynarodowy cykl warsztatów, organizowanych corocznie w innym mieście. W ciągu dwóch dwutygodniowych turnusów Akademia skupia w jednym miejscu świeże pokolenie pasjonatów wyrafinowanych rytmów i dźwięków, którzy kształtują współczesne brzmienie muzyki. Zaproszeni do warsztatów muzycy reprezentują różnorodne style i zupełne odmienne techniki, którymi dzielą się ze sobą podczas wspólnej pracy w studiach nagraniowych mieszczących się w murach Akademii. Każdego dnia uczestnicy biorą udział w wykładach prowadzonych przez muzyczne autorytety takie jak Erykah Badu czy M.I.A., a wieczorem mają szansę występować w najgorętszych i najbardziej znanych klubach oraz salach koncertowych w mieście, w którym odbywa się ta wyjątkowa akademia.

TERMINY WARSZTATÓW RED BULL MUSIC ACADEMY 2012
Pierwszy turnus: 30 września – 12 października 2012
Drugi turnus: 21 października – 2 listopada 2012

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

FB dlaMaturzysty.pl reklama