Wybierz miasto
Patronat Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Red Bull Music Academy rusza w trasę!

2011-09-06

Tej jesieni wszystkie drogi prowadzą do Madrytu, gdzie uzdolnieni młodzi twórcy z całego świata wezmą udział w muzycznych warsztatach Akademii, prowadzonych przez cenionych artystów. Ostatni przystanek w stolicy Hiszpanii poprzedzi seria występów w dziesięciu miastach rozsianych po całym globie w ramach Red Bull Music Academy on Tour 2011.

Zanim najlepsi współcześni twórcy wcielą się w rolę wykładowców i otoczą opieką tegorocznych uczestników Red Bull Music Academy, apetyt na sporą dawkę muzycznych inspiracji zaostrzy seria występów, jakie odbędą się w ramach organizowanej po raz pierwszy trasy Red Bull Music Academy on Tour 2011. Od końca sierpnia do października potrwa cykl imprez, koncertów i spotkań z artystami, odbywających się w strategicznych dla muzycznej estetyki punktach globu, w których stacjonowała Akademia w ciągu 14 lat swej działalności. 

Pierwszym przystankiem na muzycznym szlaku był Kapsztad, gdzie od 31 sierpnia do 3 września, gwiazda muzyki drum’n’bass Dillinja wraz ze swoim legendarnym, wbijającym w ziemię nagłośnieniem Valve Soundsystem, spotkał się z przedstawicielami lokalnej sceny. Celem spotkań odbywających się pod hasłem Maximum Signal Control, było zbudowanie najpotężniejszego soundsystemu w RPA!

Tydzień późnej (7 – 9 września), RBMA on Tour stacjonować będzie w Berlinie, gdzie w przestrzeniach legendarnego studia nagrań Hansa Studios, odbędą się warsztaty w towarzystwie szefa Basic Channels, Moritza Von Oswalda i Toma Mullera, inżyniera dźwięku, pracującego choćby z Davidem Bowie u szczytu jego kariery w latach 70.    
11 września, w Paryżu dojdzie do spotkania z perkusistą i producentem hip hopowym – Questlove, który zaprezentuje światu po raz pierwszy swój nowym projekt Afro-Picks. Premierę uświetnią gościnne występy takich sław jak, Fela Kuti, Macy Gray, Amp Fiddler oraz grupa Antibalas. Równocześnie, od 12 do 17 września w Detroit stacjonować będą warsztaty i spotkania z ikonami muzyki techno zrzeszonymi wokół legendarnego Motor City w składzie: Theo Parrish, Carl Craig i Juan Atkins.

W Toronto natomiast, 22 września, na jednej scenie staną w szranki w ramach muzycznego pojedynku Culture Clash, takie składy jak, Africa Bambaataa z Zulu Nation, Mad Decent, LuckyMe oraz Toronto All Stars. 25 września Red bull Music Academy on Tour 2011 trafi do Melbourne, gdzie pod kuratelą artysty znanego z niecodziennych wizualizacji muzycznych, ENESSa, w ramach warsztatów powstanie instalacja muzyczno – multmedialna w formacie 3D.   
W ciągu pięciu dni (26 września – 2 października) w Nowym Jorku odbędzie się szereg spotkań i koncertów z udziałem takich tuzów sceny hip hopowej, jak Wu-Tang Clan i Mobb Deep. Ostatnimi przystankami trasy będzie Rzym (4 października), Sao Paolo (8 – 9 października), by finalnie zakończyć objazdowy tour w Londynie (13 października). W otoczeniu górującego nad miastem London Eye, cenieni twórcy współczesnej elektroniki spotkają się, by zaprezentować brzmienia, które podbijają obecnie świat.

Po światowej trasie Akademia zawita do Madrytu, gdzie podczas dwóch dwutygodniowych warsztatów, trwających od 23 października do 25 listopada, wybrani uczestnicy będą mieli okazję słuchać wykładów muzycznych, a następnie, podczas studyjnych sesji nagraniowych, w praktyce wykorzystać świeżo zdobytą wiedzę. W gronie szczęśliwców, polskim akcentem będzie Paweł Klimczak aka Naphta, który w tym roku został wybrany przez międzynarodowe jury do reprezentowania naszego kraju.

Red Bull Music Academy World Tour: Amplifying local scenes beyond the beat from Red Bull Music Academy on Vimeo.

 

 

 

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

FB dlaMaturzysty.pl reklama