Wybierz miasto
Patronat Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Festiwal "Union of Rock" w Węgorzewie

2006-06-18

http://www.rock.wegorzewo.plJeden z najważniejszych festiwali rockowych w naszym kraju - Union of Rock w Węgorzewie odbędzie się w tym roku w dniach 13-15 lipca. I chociaż nazwa Union of Rock pojawiła się dopiero rok temu, to historia festiwalu sięga początku lat dziewięćdziesiątych. Przez szereg lat do miasta na Węgorapa przyjeżdżały najważniejsze polskie zespoły rockowe, między innymi Sweet Noise, Hey, Pidżama Porno, Wilki, TSA, Chylinska, Moonlight i wiele innych.

Na ten rok już zapowiedziane są następujące zespoły: Ira, Myslovitz, Strachy na Lachy, Cool Kids Of Death, Acid Drinkers, Róże Europy, Proletaryat, Negatyw, eM, Pustki, Olaf Deriglasoff, Underground, The Calog, Hariasen, K2, Kookaburra, Kobranocka, oraz Raz, Dwa, Trzy.

Od początków festiwalu jego nierozłączną częścią jest konkurs, gdzie młode zespoły mają szansę się pokazać, a najlepszy uzyskać pewne profity. W dotychczasowych konkursach wygrywały m.in.: Sweet Noise, Coma, Contra, czy Kombajn Do Zbierania Kur Po Wioskach.W tym roku w puli nagród jest 15 tysięcy złotych (10 tysięcy za pierwsze miejsce), zestaw perkusyjny (Tama Superstar), gitara (Ibanez), efekty gitarowe (Ibanez) i struny (Elixir). W zeszłym roku w konkursie brało udział 450 zespołów.

Konkurs składa się z 3 etapów. W pierwszym 17 regionalnych rozgłośni radiowych przyjmuje zgłoszenia. Na razie zgłosiło się około 10 do 15 zespołów w każdej rozgłośni. Termin zgłoszeń upływa 21 kwietnia. Następnie każda rozgłośnia wybiera 5 zespołów. W drugim etapie organizatorzy wybierają 10 zespołów, które zagrają na festiwalu. Tam poznajemy ostatecznego zwycięzcę.

Dyerektorem artystycznym festiwalu jest Paweł Kostrzewa z Radiowej Trójki, a wśród jury zasiadają także: Artur Rojek (Myslovitz), Piotr Klatt (Róże Europy), Piotr Welc (onet.pl), Marek Koter (Radio Olsztyn). Wśród oficjalnych patronów festiwalu znalazł się dlaStudenta.pl.

Info: http://www.rock.wegorzewo.pl/ oraz od organizatorów

Maciej Jaros
maciek@dlastudenta.pl


SOULFLY Gwiazdą Festiwalu

Po wielotygodniowych negocjacjach została ostatecznie zamknięta lista zespołów - gwiazd tegorocznego Union of Rock Węgorzewo 2006. Ostatniego dnia festiwalu na finał trzydniowego maratonu zagra SOULFLY! Grupa założona przez, byłego lidera grupy Sepultura w 1996 roku, pochodzącego z Brazylii Maxa Cavelerę, w której skład wchodzą również : Marc Pirro - gitara, Joe Nunez - perkusja, Bobby Burns - gitara basowa.

Cały program festiwalu przedstawia się następująco:http://www.soulflyweb.com

13 lipca, czwartek
1. STRACHY NA LACHY
2. CKOD
3. RÓŻE EUROPY
4. ACID DRINKERS
5. PROLETARYAT

14 lipca, piątek Dzień Polskiego Radia
1. VOLTAIRE
2. NEGATYW
3. eM
4. PUSTKI
5. OLAF DERIGLASOFF
6. RAZ, DWA, TRZY
7. MYSLOVITZ
8. THE CALOG
9. UNDERGROUND
10. HARIASEN
11. Kobranocka

15 lipca, sobota
1. KOOKABURRA
2. B.N (Białoruś)
3. BADNAILS (Litwa)
4. K2
5. IRA
6. SOULFLY
7. AGRESSIVA 69
8. COMA

Aleksander IWANIUKRada Artystyczna Festiwalu Rockowego w Węgorzewie wybrała już 10 zespołów, które zostaną zaproszone na dużą scenę w dniach 13 - 15 lipca. Są to w kolejności alfabetycznej:

W skład Rady weszli: Paweł Kostrzewa (Dyrektor Artystyczny Festiwalu), Romuald Jakubowski (Program1 Polskiego Radia), Paweł Kordaszewski (Polskie Radio Bis), ale teraz to także Ty możesz wesprzeć którąś w wybranych dziesięciu formacji! W specjalnym plebiscycie >>TU <<, za pomocą telefonu komórkowego możesz przyczynić się do przyznania któremuś z tych zespołów Nagrody Publiczności w wysokości 3000 złotych.

(MJR)

 


ORGANIZATORZY:

Aleksander IWANIUK
ORGANIZATOR
rock@wegorzewo.pl

Paweł KOSTRZEWA
DYREKTOR ARTYSTYCZNY

Dariusz GROSS
RZECZNIK PRASOWY FESTIWALU
dariuszgross@radiopik.bydgoszcz.pl

BIURO ORGANIZACYJNE
11-601 WĘGORZEWO ul. Bema 7
http://www.rock.wegorzewo.pl/, e-meil rock@wegorzewo.pl
tel/faks 0 87 4295257

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

FB dlaMaturzysty.pl reklama