Wybierz miasto
Patronat Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Festiwal Union of Rock w Węgorzewie

2006-03-24
 

Jeden z najważniejszych festiwali rockowych w naszym kraju – Union of Rock w Węgorzewie odbędzie się w tym roku w dniach 13-15 lipca. I chociaż nazwa Union of Rock pojawiła się dopiero rok temu, to historia festiwalu sięga początku lat dziewięćdziesiątych. Przez szereg lat do miasta na Węgorapa przyjeżdżały najważniejsze polskie zespoły rockowe, między innymi Sweet Noise, Hey, Pidżama Porno, Wilki, TSA, Chylinska, Moonlight i wiele innych.

Na ten rok już zapowiedziane są następujące zespoły: Ira, Myslovitz, Strachy na Lachy, Cool Kids Of Death, Acid Drinkers, Róże Europy, Proletaryat, Negatyw, eM, Pustki, Olaf Deriglasoff, Underground, The Calog, Hariasen, K2, Kookaburra oraz Raz, Dwa, Trzy. Ciągle trwają rozmowy z zagranicznymi twórcami. Na swoich faworytów możecie głosować na oficjalnej stronie festiwalu. Wśród podanych przez organizatorów twórców prowadzą Soulfly i Mogwai od czasu do czasu zmieniając się na pozycji lidera.

Od początków festiwalu jego nierozłączną częścią jest konkurs, gdzie młode zespoły mają szansę się pokazać, a najlepszy uzyskać pewne profity. W dotychczasowych konkursach wygrywały m.in.: Sweet Noise, Coma, Contra, czy Kombajn Do Zbierania Kur Po Wioskach.W tym roku w puli nagród jest 15 tysięcy złotych (10 tysięcy za pierwsze miejsce), zestaw perkusyjny (Tama Superstar), gitara (Ibanez), efekty gitarowe (Ibanez) i struny (Elixir). W zeszłym roku w konkursie brało udział 450 zespołów.

Konkurs składa się z 3 etapów. W pierwszym 17 regionalnych rozgłośni radiowych przyjmuje zgłoszenia. Na razie zgłosiło się około 10 do 15 zespołów w każdej rozgłośni. Termin zgłoszeń upływa 21 kwietnia. Następnie każda rozgłośnia wybiera 5 zespołów. W drugim etapie organizatorzy wybierają 10 zespołów, które zagrają na festiwalu. Tam poznajemy ostatecznego zwycięzcę.

Dyerektorem artystycznym festiwalu jest Paweł Kostrzewa z Radiowej Trójki, a wśród jury zasiadają także: Artur Rojek (Myslovitz), Piotr Klatt (Róże Europy), Piotr Welc (onet.pl), Marek Koter (Radio Olsztyn). Wśród oficjalnych patronów festiwalu znalazł się dlaStudenta.pl.

Info: www.rock.wegorzewo.pl oraz od organizatorów


Maciej Jaros
maciek@dlastudenta.pl

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

FB dlaMaturzysty.pl reklama